Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" (ХАІ)
Факультет радіоелектроніки, комп'ютерних систем і інфокомунікацій (РЕКСІ)

КАФЕДРА АЕРОКОСМІЧНИХ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ (№501)

Обладнання у лабораторіях кафедри

Обладнання у лабораторіях кафедри
Найгарячіша новина цього літа!
Саме те, чого ми так довго чекали.
Зустрічайте: осцилограф Rohde&Schwarz RTO2044.
Основні параметри:
- Робоча смуга частот: 5 ГГц;
- 4 канали;
- Частота вибірки до 20 млрд. відліків/с;
- Великий ємнісний сенсорний екран;
- Швидкий пошук перебоїв сигналу завдяки швидкодії 1 млн. осцилограм на секунду;
- Пам’ять на 2 млрд. відліків для аналізу довгих послідовностей;
- Вертикальна роздільна здатність 16 біт (~65 тис. рівнів);
- Багатоканальний аналіз спектру.
Що ж в ньому такого гарячого?
Взагалі, R&S RTO - це перші осцилографи, оснащені потужним генератором сигналів. Повністю інтегроване рішення для аналізу сигналів на частотному, протокольному і логічному рівнях. Вбудований генератор здатен формувати модульовані сигнали та сигнали довільної форми, передавати шаблони протоколів зв’язку і генерувати тактові сигнали.
Зазвичай помилки функціональності інтегрованих пристроїв пов’язані з перешкодами, спричиненими внутрішнім джерелом живлення. Осцилографи R&S RTO дозволяють проводити аналіз якості живлення в залежності від навантаження процесора та інтерфейсів навіть у складних системах.
Неперевершений функціонал, але чому цей осцилограф такий цінний саме для нас?
Вся справа у смузі частот 5 ГГц. Раніше ми могли створювати високочастотні каскади радіоелектронних пристроїв, полягаюючись лише на математичний аналіз і "інженерний глузд". Налаштування такого обладнання викликало досить багато проблем, да і зробити це бездоганно не було можливості. Так, у нас є осцилограф зі смугою 500 МГц, але цього дуже мало. Тепер же з'явилася можливість проводи повний аналіз розроблювальних систем та виконувати точну їх калібровку. Тобто, якість виконання кафедральних проектів і робіт виходить на новий рівень, а наші фахівці мають можливисть пряцювати на новому, висококласному обладнанні.
Доречі, на нашій кафедрі надширокосмуговій радіометрії присвячена ціла лабораторія, в якій і виконуються державні проекти та наукові дослідження, про які ти вже не раз чув.