Абітурієнту

ЖИЛА СЕМЕН СЕРГІЙОВИЧ
Шановний абітурієнте!
От і настав час зробити один з найважливіших кроків у Вашому житті – обрати професію. До вибору професії слід віднестися так же зважено, як і до створення сім’ї, адже сім’я та робота супроводжують людину все її життя.
Обидва вибори непрості. І у обох випадках доцільно прислуховуватись свого серця. Але прислуховуватись треба попередньо добре пізнавши сутність того, що обираєш. Метою мого звернення до Вас є донесення основної інформації, яка сприятиме розумінню сутності професії, яку Ви отримаєте після закінчення нашої кафедри за освітньою програмою «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси».
Позитивні відповіді на наступні запитання значною мірою визначають доцільність Вашого навчання на нашій кафедрі:
- чи замислювались Ви коли-небудь як працюють сучасні електронні гаджети, мобільні пристрої, навігатори, ноутбуки, детектори прихованих речей у аеропортах, системи та комплекси цивільного та військового призначення? Ви ж мабуть розумієте, що все це працює завдяки умілому поєднанню електроніки та спеціальних програмних продуктів;
- чи вважаєте Ви перспективними такі професії, які дозволять Вам працювати дистанційно та отримувати європейську зарплатню навіть тут в Україні, де живуть Ваші батьки, родичі, друзі? Чи важливо при цьому у відносно короткий термін стати незалежним спеціалістом рівня Project Manager?
- чи волієте Ви навчатися у престижному ВУЗі у справжніх професіоналів і приймати участь у реальних інноваційних розробках під час навчання, працюючи у команді?
Якщо Ви відповіли «так» на ці запитання, тоді Вам слід замислитися над навчанням за спеціалізацією «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси» саме у нас.
Ми готуємо спеціалістів з радіоелектроніки, які не тільки добре розуміють принципи побудови сучасних пристроїв, систем та комплексів різного цільового призначення, але здатні самостійно розроблювати облік перспективних зразків радіоелектроніки. Наші випускники − це конструктори, які затребувані на підприємствах України і за кордоном. Зазначу, що початковий рівень зарплат на підприємствах України, де є потреба у наших випускниках, становить (данні за 2016 рік) 6-8 тис. грн., а у Епропі та США – $2-3 тис. Особливу увагу привертають сучасні можливості для наших випускників, пов’язані з участю у інноваційних проектах Європи, зокрема, програмі Horizon-2020. Ця програма передбачає виділення $70 млрд. на інноваційні проекти, які охоплюють широке коло потреб людини у майбутньому.
Що значить інновації? Передусім, це цікава пропозиція, яка досить часто на перший погляд може здаватися химерною, але при детальному дослідженні має певний сенс. Потім слідує наукове обґрунтування цієї пропозиції. На завершальному етапі – створення дослідного зразку і, можливо, його впровадження у промисловість. Наша спеціальність – найближча до інноваційної діяльності, так як навчає правильно формулювати задачі, спрямовані на вирішення потреб різних сфер діяльності людини, знаходити оптимальні рішення цих задач у вигляді алгоритмів обробки сигналів та реалізовувати їх на сучасній елементній базі (аналоговій та цифровій з використанням сучасних мов програмування). Розглянемо простий приклад такої діяльності по створенню транспорту майбутнього, який повинен бути автопілотований, всепогодний, безпечний для пасажирів, пішоходів та навколишнього середовища. Розберемо по черзі: автопілотований – відповідно потрібно уміло використовувати сучасні навігаційні системи та датчики (оптичні, інфрачервоні, радіолокаційні); всепогодність досягається використанням радіодіапазону хвиль; безпечний для пасажирів та пішоходів – система керування повинна враховувати значну кількість параметрів та характеристик навколишніх факторів і прогнозувати велику кількість можливого розвитку подій, а безпека для навколишнього середовища – використання альтернативних джерел енергії. Відповідь на переважну більшість питань, які тут наведені, здатні надати наші випускники. Таких прикладів безліч, адже уява людини безмежна і можливо саме Ви у недалекому майбутньому зміните світ на кращий.
Загалом можна стверджувати, що Ви зможете не тільки працювати на корпорації, але й створювати самостійні бізнес-структури та керувати роботою інженерів різного фахового спрямування.
Вочевидь, що сучасні виклики вимагають у наших випускників розуміння не лише радіоелектроніки, але й грамотного використання сучасних систем автоматизованого проектування (Simulink, SystemVue,…), які значно заощаджують кошти на виконання різноманітних робіт, а також розумітися на мовах програмування (С, С++, Matlab, Octave, Phyton, РНР,…), без знання яких неможливо створювати ефективні алгоритми обробки сигналів у цифровому вигляді. Саме такий набір знань робить Вас конкурентоздатними на сучасному ринку праці не тільки України, але й Європи та США.
Важливість спеціалізації «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси» оцінили і представники Китаю, В’єтнаму, Об’єднаних Арабських Еміратів. З цими країнами нашу кафедру пов’язує те, що ми навчаємо їхніх студентів (навіть цілими групами) та готуємо для них фахівців з радіоелектроніки. Наразі Саудівська Аравія звернулася з подібним проханням.
З надією, що щойно витрачений Вами час дійсно того вартий, а Ви почали орієнтуватися у особливостях спеціалізації. За необхідності більш детальної інформації Ви можете оглянути кафедру та поспілкуватися з професорко-викладацьким складом.